slider repaired 3

ul. Grójecka 132/1A
02-390 Warszawa

Pn - Pt: 10:00-18:00
Sb: Nieczynne

wymiana klawiatury w laptopie surface book

 Nie działa klawiatura w laptopie Microsoft Surface Book 1703

Laptopy i tablety serii Surface serwisujemy od dawna. Opisaliśmy już na blogu niektóre z wykonanych napraw, m.in. wymianę baterii, wymianę ekranu czy naprawę płyty głównej po zalaniu wodą. Tym razem skupimy się na wymianie klawiatury w laptopie Surface Book 1703 pierwszej generacji. Surface Book to laptop 2 w 1 spod znaku Microsoftu. Jak wspominaliśmy już wcześniej niektóre modele laptopów Surface są klejone, tablety serii Pro i Book zaś klejone są wszystkie. Nastręcza to pewnych trudności przy okazji napraw ale z odpowiednią wiedzą i umiejętnościami, nie jest to bariera nie do przeskoczenia. Na tym jednak nie kończą się trudności związane z demontażem i ponownym montażem urządzenia ale o tym później :)

Część naszych Klientów uważa, że  moduł klawiatury pełni tylko funkcję właśnie klawiatury i w przypadku awarii wymienia się cały moduł. Nie jest to prawdą albowiem moduł klawiatury nie służy tylko jako klawiatura. Jest to stacja dokująca, która zawiera dodatkową baterię, porty usb czy układ graficzny. Co prawda sama część tabletowa może działać w pełni autonomicznie ale bez "klawiatury" urządzenie traci na wydajności i funkcjonalności.

Wymiana uszkodzonej klawiatury w Surface Book

Użytkownik zgłaszał problemy z działaniem klawiatury. Wybrane przyciski na klawiaturze przestały działać. Uszkodzone klawisze były losowe porozrzucane po klawiaturze i było ich ok 4-5 sztuk. Klient zapewnił, że klawiatura nie miała kontaktu z żadną cieczą, nie była czyszczona na mokro ani zalana. Po prostu przestała działać. Serwisant podczas wstępnej diagnozy potwierdził występowanie usterki i zaproponowaliśmy wymianę klawiatury na nową. Niestety, nie ma możliwości naprawy poszczególnych klawiszy. Można co prawda wymienić plastikowe elementy czy mechanizmy nożycowe ale w tym przypadku doszło do uszkodzenia ścieżek odpowiedzialnych za przekazywanie sygnału.

Klawiatura w Book'u jest zintegrowana z obudową (palmrestem), a konkretnie jest nitowana. To kolejna już trudność, poza klejoną obudową, która może sprawić kłopot nawet profesjonalnym serwisom. Niepoprawne zamontowanie nowej klawiatury może doprowadzić do zapadania się jej w obudowie i nieprawidłowego działania. Dla nas to żaden problem, wymieniliśmy już setki zgrzewanych i nitowanych klawiatur. Oddając swój laptop Surface Book do wymiany klawiatury możesz być pewny, że usługę wykonamy na najwyższym poziomie, a urządzenie nie będzie nosiło śladów rozklejania czy ponownego klejenia. Po zakończonej naprawie sprawdzamy jeszcze poprawność działania wszystkich klawiszy oraz resztę podstawowych funkcji laptopa.

Serwisujemy także inne tablety i laptopy serii Surface. Nasi technicy posiadają duże doświadczenie w naprawie tabletów Microsoftu. Szybko i sprawnie poradzą sobie również z wymianą innych podzespołów. Jeżeli Twój tablet Surface uległ uszkodzeniu, zapraszamy na darmową diagnozę i wycenę naprawy do Repaired Serwis Laptopów przy ul. Grójecka 132/1A Warszawa Ochota. Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego pod nr tel. 22 662 10 55.

nie dziala klawiatura klawisze surface book 1703 naprawa

naprawa niedzialajacej klawiatury serwis surface ochota

jak wymienic klawiature w microsoft surface book

wymiana klawiatury surface book serwis warszawa

naprawa laptopa microsoft surface book warszawa

wymiana wentylatora laptop msi gl75

Laptop MSI GL75 - hałasuje wentylator

Tematem dzisiejszego wpisu na naszym blogu będzie wymiana dwóch uszkodzonych wentylatorów w laptopie MSI GL75: wentylatora procesora (CPU) i wentylatora układu graficznego (GPU). Objawy takiej awarii są dość łatwe do zauważenia: głośna praca wentylatora, charakterystyczne tarcie czy brzęczenie, terkotanie ze środka laptopa. Różnie nasi Klienci opisują problem. Najczęściej jednak wszystko sprowadza się do uporczywego hałasu słyszanego z wnętrza laptopa w trakcie jego pracy. Skąd ten hałas? Na skutek utworzenia się luzu na łożysku wentylatora, łopatki zaczynają ocierać o obudowę. Przenoszenie laptopa, stuknięcie w obudowę czy po prostu odłożenie go na biurko może na chwilę pomóc ale problem z pewnością powróci. I będzie powracał coraz częściej wraz z dalszym zużyciem wentylatora. Używanie laptopa w takim stanie zarezerwowane jest tylko dla ludzi o mocnych nerwach :) Odradzamy jednak testowanie granic swojej cierpliwości i wytrzymałości komputera.
W laptopach takich producentów jak np. HP, Dell czy Lenovo zostaniemy poinformowani o awarii układu chłodzenia stosownym komunikatem. Może też nie być możliwe uruchomienie systemu operacyjnego.

Naprawa laptopa MSI GL75 w Repaired Serwis Laptopów Warszawa

Ale wróćmy do naszego bohatera - MSI GL75. Klient zgłosił nam typowe objawy opisanej wyżej awarii. Zaraz po włączeniu głośne tarcie, które po chwili nieco ustępuje ale wciąż jest wyraźnie słyszalne. Model GL75 posiada dwa wentylatory - procesora i dedykowanego układu graficznego. To właśnie wentylator grafiki działał zdecydowanie głośniej. Po zdemontowaniu dolnej pokrywy i testach okazało się jednak, że wentylator procesora również kwalifikuje się do wymiany. Przy okazji demontażu układu chłodzenia, dodatkowo oczyściliśmy wnętrze laptopa z kurzu. Wymieniliśmy też pastę termoprzewodzącą zarówno na procesorze jak i grafice. Cała naprawa wraz z testami trwała 3 dni robocze.

Zapraszamy do Serwis Laptopów Repaired na darmową diagnozę usterki i wycenę naprawy. Nasi serwisanci sprawdzą przyczynę hałasu i zweryfikują stan wentylatorów. Głośna praca wentylatora nie zawsze oznacza konieczność jego wymiany. Jeśli laptop ma zabrudzony układ chłodzenia i przegrzewa się, wentylator cały czas będzie działał na podwyższonych obrotach zwiększając tym samym głośność jego pracy. Notoryczne przegrzewanie się komputera nie tylko obniży wydajność jego pracy ale doprowadzi również do szybszego zużycia wentylatora oraz innych komponentów. Szczególnie wrażliwe na wysokie temperatury są półprzewodniki stosowane w układach scalonych. Czyli zaniedbując z pozoru błahy problem możemy doprowadzić do poważnej i niestety drogiej w naprawie usterki płyty głównej.

Jeśli zauważyłeś w swoim laptopie, któreś z opisanych powyżej objawów awarii wentylatora lub niedrożnego/zapchanego układu chłodzenia, zapraszamy do Repaired Serwis Laptopów Warszawa na darmową diagnozę usterki i wycenę naprawy już w 15 minut.

naprawa msi gl75 gona praca wiatraka wentylatora

wymiana wentylara w laptopie msi gl75 serwis warszawa

halasuje wentylator w laptopie msi GL75 czyszczenie

Naprawa zalanego Surface Laptop 4

 Naprawa zalanego Microsoft Surface Laptop 4 - laptop nie włącza się

Ingerencja cieczy czyli potocznie mówiąc zalanie laptopa może być brzemienne w skutkach dla naszego laptopa. Samo słowo "zalanie" jest trochę mylące ponieważ nie potrzeba wcale dużej ilości cieczy aby doprowadzić do awarii laptopa. Często "niewielkie" zalania są ignorowane przez naszych Klientów co w krótkim czasie doprowadza do poważnych uszkodzeń komputera. Co ciekawe, dużej liczbie uszkodzeń udało by się uniknąć podejmując odpowiednie kroki bezpośrednio po zalaniu. Nie ma co się łudzić, że włożenie laptopa do ryżu czy pozostawienie go na grzejniku na noc coś zmieni. Jeśli ciecz dostanie się pod osłony i naklejki na płycie głównej, wilgoć może utrzymywać się tam przez długi czas doprowadzając do korozji i utleniania ścieżek, przelotek oraz komponentów na płycie głównej. O tym jak postępować w przypadku zalania laptopa pisaliśmy już wcześniej: Zalany laptop - co robić?

Naprawa Surface Laptop 4 w Repaired Serwis Laptopów Warszawa

Tytułowy Microsoft Surface Laptop 4 1950 dostarczony został do naszego serwisu laptopów właśnie po zalaniu. Właścicielka laptopa przez nieuwagę wylała na niego ok pół szklanki wody. Klientka odwróciła laptopa klawiaturą do dołu, chwilę odczekała i wytarła laptopa papierowym ręcznikiem. Ponieważ laptop działał wróciła do pracy. Po ok godzinie laptop wyłączył się i już nie udało się go uruchomić.

Po otworzeniu laptopa w serwisie na jego podzespołach wciąż było jeszcze sporo wody. Ciecz dostała się również pod metalowe osłony na płycie głównej powodując jej uszkodzenie w obwodzie zasilania procesora. W procesie naprawy oprócz czyszczenie podzespołów po zalaniu w myjcie ultradźwiękowej i wymianie uszkodzonych komponentów, konieczne było również odtworzenie skorodowanych ścieżek. Po naprawie i uruchomieniu płyty nie działało ładowanie baterii. Okazało się bowiem, że uszkodzeniu uległa również elektronika baterii i konieczna była wymiana baterii na nową. Po zakończeniu czynności serwisowych, wykonaliśmy jeszcze testy jakościowe aby upewnić się że wszystkie funkcje laptopa działają prawidłowo.

Jeżeli komputer po ingerencji cieczy nie uruchamia się, wyłącza, ekran jest czarny, nie ładuje baterii, lub występują inne problemy z jego działaniem, zapraszamy do Repaired Serwis Laptopów Warszawa przy ul. Grójeckiej 132/1A (Ochota) lub do kontaktu pod nr tel. 22 662 10 55.

naprawa plyty glownej surface laptop 4 warszawa

naprawa zalanego surface laptop 4 1950

zalany microsoft surface laptop serwis warszawa

wymiana klawiatury w laptopie asus gl552v

Asus GL552V - laptop nie włącza się, nie działa klawiatura

W ostatnich dniach mieliśmy okazję naprawiać jeden z gamingowych laptopów od Asusa - model GL552V. Klient zgłaszał problemy z włączaniem laptopa. Laptop włączał się dopiero po kilkukrotnym naciśnięciu przycisku power. Natomiast gdy już się uruchomił działał dobrze, nie wyłączał się. Nie było też problemów z zasilaniem/ładowaniem. Klient wspomniał też o niedziałających kilku klawiszach na klawiaturze. Sprzęt został przekazany technikowi w celu weryfikacji usterki i jak się okazało oba wymienione wyżej problemy miały wspólny mianownik.

Wymiana klawiatury zgrzewanej z obudową w laptopie Asus

Podłączając klawiaturę do testera sprawdziliśmy poprawność działania każdego klawisza w tym przycisku włączania, który w modelu GL552V umieszczony jest na klawiaturze. Nie funkcjonowało prawidłowo, kilka losowo rozrzuconych po klawiaturze klawiszy, m.in. przycisk włączania laptopa. Klawiatura w tym modelu  jest zintegrowana z palmrestem co sprawia, że wymiana staje się trochę trudniejsza i bardziej czasochłonna. Naprawa jednak jest możliwa bez konieczności wymiany całego palmrestu i z powodzeniem od wielu lat wymieniamy tak zgrzewane klawiatury. Ważne aby taką naprawę wykonać w serwisie zaznajomionym z tematem. W przypadku niedokładnego zgrzania klawiatury z obudową, klawiatura będzie się zapadała w trakcie jej użytkowania. Po zakończeniu czynności serwisowych znów sprawdziliśmy poprawność działania każdego przycisku z osobna, a także podstawowe funkcje laptopa. Na naprawę wystawiliśmy pisemną gwarancję.

Nasi technicy posiadają duże doświadczenie w wymianie zgrzewanych klawiatur. Szybko i sprawnie poradzą sobie z wymianą klawiatury w Twoim laptopie. Jeżeli  laptop uległ uszkodzeniu, zapraszamy na darmową diagnozę i wycenę naprawy do serwisu laptopów i tabletów Rapaired przy ul. Grójeckiej 132/1A Warszawa Ochota. Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego pod nr tel. 22 662 10 55.

wymiana klawiatury w laptopie asus gl552v

uszkodzona klawiatura serwis asus warszawa