slider repaired 3

ul. Grójecka 132/1A
02-390 Warszawa

Pn - Pt: 10:00-18:00
Sb: Nieczynne

 Naprawa tabletu Lenovo TAB 4 - wymiana złącza micro USB

Popularność tabletów na przestrzeni ostatnich lat wyraźnie spadła. Wciąż jednak tablety trafiają do naszego serwisu w Warszawie z przeróżnymi usterkami. Jedną z typowych usterek występujących przy użytkowaniu tabletu to awaria gniazda ładowania (głównie micro usb, USB-C). Choć objawy mogą być różne, najczęściej naprawa sprowadza się do wymiany złącza na nowe. Czasami przy uszkodzeniach typowo mechanicznych gniazdko może zostać wyrwane wraz z polami lutowniczymi. Dzieje się tak najczęściej przy szarpnięciu za przewód ładowarki podczas ładowania baterii tabletu. Pomimo uszkodzeń laminatu, często brakujące pola udaje nam się zrekonstruować. W zależności od stopnia uszkodzeń nie zawsze jest to jednak możliwe, każdy taki przypadek rozpatrujemy indywidualnie.

Po czym można jednak poznać, że mamy w tablecie problem z gniazdem ładowania? Typowe objawy to:

  • tablet przerywa ładowanie przy poruszeniu przewodem ładowarki
  • powoli ładuje baterie lub jej nie doładowuje, np ładuje tylko do 20%
  • tablet w ogóle nie reaguje na podłączenie ładowarki
  • luźne gniazdo
  • tablet rozładowuje baterię w trakcie ładowania

Powyższe objawy mogą również świadczyć o uszkodzeniu ładowarki bądź kabelka usb służącego do ładowania. Warto więc udać się do serwisu w celu weryfikacji problemu, zabierając ze sobą również kompletny zasilacz.

Wymiana złącza usb w tablecie Lenovo TAB 4 8" TB-8504X w Rapaired Serwis Laptopów

W przypadku awarii ładowania w tablecie Lenovo TAB 4 8" TB-8504X sprawa była dość oczywista. Klient zgłaszał brak ładowania baterii, a tablet w ogóle nie wykrywał ładowarki. Wystarczyło jednak przyjrzeć się złączu usb pod lupą aby zauważyć wygięte piny. Uszkodzenie czysto mechaniczne. Prawdopodobnie wtyk ładowarki był wkładany pod zbyt ostrym kątem co doprowadziło do uszkodzenia pinów złącza. Gniazdo micro usb wymieniliśmy więc na nowe, a tablet po naprawie przetestowaliśmy pod kątem poprawnego ładowania. Bateria bez problemu naładowała się do pełna.

Jeśli zauważyłeś, że w Twoim tablecie pojawiły się problemy z ładowaniem baterii lub gniazdo zrobiło się luźne i przerywa ładowanie, zapraszamy na darmową diagnozę i wycenę naprawy. W przypadku problemów z ładowaniem / zasilaniem prosimy o zabranie ze sobą ładowarki i przewodu usb używanego do ładowania urządzenia.

wymiana usb nie laduje serwis warszawa

naprawa tabletu lenovo

e-max.it: your social media marketing partner