slider repaired 3

ul. Grójecka 132/1A
02-390 Warszawa

Pn - Pt: 10:00-18:00
Sb: Nieczynne

 Naprawa zalanego Microsoft Surface Laptop 4 - laptop nie włącza się

Ingerencja cieczy czyli potocznie mówiąc zalanie laptopa może być brzemienne w skutkach dla naszego laptopa. Samo słowo "zalanie" jest trochę mylące ponieważ nie potrzeba wcale dużej ilości cieczy aby doprowadzić do awarii laptopa. Często "niewielkie" zalania są ignorowane przez naszych Klientów co w krótkim czasie doprowadza do poważnych uszkodzeń komputera. Co ciekawe, dużej liczbie uszkodzeń udało by się uniknąć podejmując odpowiednie kroki bezpośrednio po zalaniu. Nie ma co się łudzić, że włożenie laptopa do ryżu czy pozostawienie go na grzejniku na noc coś zmieni. Jeśli ciecz dostanie się pod osłony i naklejki na płycie głównej, wilgoć może utrzymywać się tam przez długi czas doprowadzając do korozji i utleniania ścieżek, przelotek oraz komponentów na płycie głównej. O tym jak postępować w przypadku zalania laptopa pisaliśmy już wcześniej: Zalany laptop - co robić?

Naprawa Surface Laptop 4 w Repaired Serwis Laptopów Warszawa

Tytułowy Microsoft Surface Laptop 4 1950 dostarczony został do naszego serwisu laptopów właśnie po zalaniu. Właścicielka laptopa przez nieuwagę wylała na niego ok pół szklanki wody. Klientka odwróciła laptopa klawiaturą do dołu, chwilę odczekała i wytarła laptopa papierowym ręcznikiem. Ponieważ laptop działał wróciła do pracy. Po ok godzinie laptop wyłączył się i już nie udało się go uruchomić.

Po otworzeniu laptopa w serwisie na jego podzespołach wciąż było jeszcze sporo wody. Ciecz dostała się również pod metalowe osłony na płycie głównej powodując jej uszkodzenie w obwodzie zasilania procesora. W procesie naprawy oprócz czyszczenie podzespołów po zalaniu w myjcie ultradźwiękowej i wymianie uszkodzonych komponentów, konieczne było również odtworzenie skorodowanych ścieżek. Po naprawie i uruchomieniu płyty nie działało ładowanie baterii. Okazało się bowiem, że uszkodzeniu uległa również elektronika baterii i konieczna była wymiana baterii na nową. Po zakończeniu czynności serwisowych, wykonaliśmy jeszcze testy jakościowe aby upewnić się że wszystkie funkcje laptopa działają prawidłowo.

Jeżeli komputer po ingerencji cieczy nie uruchamia się, wyłącza, ekran jest czarny, nie ładuje baterii, lub występują inne problemy z jego działaniem, zapraszamy do Repaired Serwis Laptopów Warszawa przy ul. Grójeckiej 132/1A (Ochota) lub do kontaktu pod nr tel. 22 662 10 55.

naprawa plyty glownej surface laptop 4 warszawa

naprawa zalanego surface laptop 4 1950

zalany microsoft surface laptop serwis warszawa

e-max.it: your social media marketing partner