slider repaired 3

ul. Grójecka 132/1A
02-390 Warszawa

Pn - Pt: 10:00-18:00
Sb: Nieczynne

Asus GL552V - laptop nie włącza się, nie działa klawiatura

W ostatnich dniach mieliśmy okazję naprawiać jeden z gamingowych laptopów od Asusa - model GL552V. Klient zgłaszał problemy z włączaniem laptopa. Laptop włączał się dopiero po kilkukrotnym naciśnięciu przycisku power. Natomiast gdy już się uruchomił działał dobrze, nie wyłączał się. Nie było też problemów z zasilaniem/ładowaniem. Klient wspomniał też o niedziałających kilku klawiszach na klawiaturze. Sprzęt został przekazany technikowi w celu weryfikacji usterki i jak się okazało oba wymienione wyżej problemy miały wspólny mianownik.

Wymiana klawiatury zgrzewanej z obudową w laptopie Asus

Podłączając klawiaturę do testera sprawdziliśmy poprawność działania każdego klawisza w tym przycisku włączania, który w modelu GL552V umieszczony jest na klawiaturze. Nie funkcjonowało prawidłowo, kilka losowo rozrzuconych po klawiaturze klawiszy, m.in. przycisk włączania laptopa. Klawiatura w tym modelu  jest zintegrowana z palmrestem co sprawia, że wymiana staje się trochę trudniejsza i bardziej czasochłonna. Naprawa jednak jest możliwa bez konieczności wymiany całego palmrestu i z powodzeniem od wielu lat wymieniamy tak zgrzewane klawiatury. Ważne aby taką naprawę wykonać w serwisie zaznajomionym z tematem. W przypadku niedokładnego zgrzania klawiatury z obudową, klawiatura będzie się zapadała w trakcie jej użytkowania. Po zakończeniu czynności serwisowych znów sprawdziliśmy poprawność działania każdego przycisku z osobna, a także podstawowe funkcje laptopa. Na naprawę wystawiliśmy pisemną gwarancję.

Nasi technicy posiadają duże doświadczenie w wymianie zgrzewanych klawiatur. Szybko i sprawnie poradzą sobie z wymianą klawiatury w Twoim laptopie. Jeżeli  laptop uległ uszkodzeniu, zapraszamy na darmową diagnozę i wycenę naprawy do serwisu laptopów i tabletów Rapaired przy ul. Grójeckiej 132/1A Warszawa Ochota. Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego pod nr tel. 22 662 10 55.

wymiana klawiatury w laptopie asus gl552v

uszkodzona klawiatura serwis asus warszawa

e-max.it: your social media marketing partner