slider repaired 3

ul. Grójecka 132/1A
02-390 Warszawa

Pn - Pt: 10:00-18:00
Sb: Nieczynne

Czyszczenie układu chłodzenia i wymiana pasty termoprzewodzącej na procesorze w MacBooku Pro A1706

Wraz z nadejściem cieplejszych miesięcy powraca temat czyszczenia wnętrza laptopa z kurzu. Czyszczenie i konserwacja układu chłodzenia w laptopie to jedna z naszych podstawowych usług. Cieszy się ona sporą popularnością ale to właśnie w okresie letnim odnotowujemy większą ilość takich zleceń. Nie podlega wątpliwości, że o drożność układu chłodzenia laptopa należy dbać cały rok. Nieprawidłowo działające chłodzenie negatywnie wpłynie nie tylko na komfort naszej pracy ale również na bezawaryjność sprzętu. Świadomość w tym temacie wzrasta wśród naszych Klientów z roku na rok. Wielu z nich zgłasza się do serwisu na profilaktyczną konserwację laptopa jeszcze przed wystąpieniem pierwszych objawów przegrzewania. Zdecydowanie pływa to bowiem, pozytywnie na żywotność - często, nie taniego przecież - laptopa.

Czyszczenie i konserwacja układu chłodzenia w Rapaired Serwis Laptopów

Typowe objawy, które jako pierwsze można zaobserwować przy awarii czy niedrożności układu chłodzenia laptopa to:

  • nadmierne nagrzewanie się obudowy
  • spadek wydajności pracy
  • głośna praca wentylatora
  • głośnie tarcie, hałas (terkotanie) z wnętrza komputera
  • ciągła praca wentylatora na bardzo wysokich obrotach
  • zawieszanie się laptopa, blue screeny
  • wyłączanie laptopa i problemy z jego ponownym uruchomieniem


Opisywany przypadek dotyczy laptopa Apple MacBook Pro A1706 z 2017 roku. Klient zgłaszał problemy z szybkim nagrzewaniem się obudowy, a także ze zmniejszoną wydajnością komputera po nagrzaniu. W trakcie wstępnej diagnozy usterki, serwisant zdjął dolną pokrywę laptopa i już na pierwszy rzut oka można było stwierdzić, że laptop kwalifikuje się do czyszczenia. Oczywiście nie tylko niedrożność układu chłodzenia może powodować wspomniane wcześniej objawy. Jednak drożny i prawidłowo zamontowany układ chłodzenia to podstawa. Od tego należy zacząć diagnozę i późniejszą naprawę laptopa.

Zdjęcia poniżej przedstawiają MacBooka już bez dolnej pokrywy. Widzimy płytę główną wraz z wentylatorami, następnie zdemontowany układ chłodzenia i znów układ chłodzenia już po czyszczeniu i montażu. Różnice widać gołym okiem. Początkowo spora ilość kurzu osadzona na łopatkach obu wentylatorów. Po wyjęciu płyty głównej widać także warstwę zbitego kurzu na radiatorze. Zużyta jest też pasta termoprzewodząca na procesorze. Nasza praca polegała na dokładnym wyczyszczeniu wszystkich podzespołów z nagromadzonego kurzu i nałożenie nowej pasty na procesor. Na koniec wykonujemy testy aby potwierdzić czy temperatury nie odbiegają od normy i już laptop może wrócić do swojego właściciela.

Jeśli w swoim laptopie zauważyłeś, któreś z opisanych powyżej objawów niedrożnego/zapchanego układu chłodzenia, zapraszamy do Repaired Serwis Laptopów Warszawa na darmową diagnozę usterki i wycenę naprawy już w 15 minut.

czyszczenie laptopa z kurzu warszawa

zakurzony laptop serwis

czyszczenie laptopa serwis warszawa

nie dziala wiatrak laptop

nie kreci wentylator

konserwacja ukladu chlodzenia w laptopie

plyta glowna macbook naprawa

uklad chlodzenia laptopa

 

brudny laptop macbook

oczyszczenie laptopa serwis

serwis laptopow czyszczenie z kurzu

 

e-max.it: your social media marketing partner